Acasa Ştiri Sport Petrolul a învins cu scorul de 2-1 echipa olandeză Vitesse Arnhem: Ploieștenii s-au calificat în play-off-ul Ligii Europa

Un articol de: -

Petrolul Ploieşti s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa, după ce a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa olandeză Vitesse Arnhem, în manşa secundă a turului trei preliminar al competiţiei.

În manşa tur, cele două echipe au remizat la Ploieşti, scor 1-1, astfel că Petrolul s-a calificat mai departe cu scorul general de 3-2, potrivit Mediafax.

Golurile partidei au fost marcate de Van der Heijden, în minutul 72, respectiv Boudjemaa, în minutul 21, şi Grozav în minutul 90+5.

Citeşte mai multe despre:   Petrolul Ploieşti