Acasa Ştiri Sport SENZAŢIE la Australian Open! Irina Begu şi Monica Niculescu, ÎN SFERTURI

SENZAŢIE la Australian Open! Irina Begu şi Monica Niculescu, ÎN SFERTURI

Un articol de: -
Sport

Irina Begu şi Monica Niculescu, favoritele numărul 10, s-au calificat, duminică, în sferturile de finală ale probei de dublu de la Australian Open.

Begu şi Niculescu au beneficiat în optimi de abandonul perechii Nadia Kichenok -Anastasia Rodionova (Ucraina/Australia), la scorul de 4-1 în primul set pentru românce, potrivit news.ro.

În sferturi, adversare vor fi perechea învingătoare din meciul dintre Nicole Melichar/Kveta Peschke (SUA/Cehia) şi Jennifer Brady/Vania King (SUA).

Citeşte mai multe despre:   Australian Open,   Monica Niculescu,   Irina Begu