Acasa Ştiri Sport UEFA Europa League. Viitorul și Gent, scor 0-5. Românii nu au avut nicio șansă în fața belgienilor

Un articol de: -

Meciul dintre Viitorul și Gent din turul 3 preliminar al UEFA Europa League s-a încheiat cu scorul de 5-0.

Scorul a fost deschis de către belgieni, prin golul lui Mitrovic din minutul 16. Gent a continuat partida în forță, Coulibaly înscriind prin centrarea trimisă de partea dreaptă de Foket în minutul 37.

Repriza a doua a meciului a continuat tot în favoarea celor de la Gent, Coulibaly marcând din nou în minutul 50. Șase minute mai târziu, belgianul Depoitre înscrie și el. Partida a fost una ghinionistă pentru români, având în vedere că belgienii i-au lovit din toate părțile, iar în minutul 66, Renato Neto a înscris și el.

Citeşte mai multe despre:   UEFA,   Europa League,   meci,   fotbal